Face Cream Sensitive er en ansigtscreme til alle med følsom, tør, irriteret og reaktiv hud. Det rige indhold af rapseolie, sheasmør og bivoks plejer, styrker og blødgør huden. Den er fri for æteriske olier, hvilket gør den egnet for selv den mest følsomme hud, både voksne og børn.
Face Cream Sensitive absorberes hurtigt og nemt af huden uden at være klistret. Den er beroligende og styrkende på tør hud.
Varenummer: 43679
- 2026-03-26
Meget god ansigtscreme, der beroliger min følsomme hud. Den eneste jeg kan bruge, der ikke forværrer rosacea- og psoriasisudbrud.
- 2026-01-22
Gør hvad den skal. Kunne have været lidt tykkere, da mit ansigt er meget tørt i vintermånederne.
- 2025-11-15
Kan godt lide produktet. Dufter godt. Nem at påføre.
- 2025-10-03
Cremen er god for huden og miljøet. Jeg er meget tilfreds med konsistensen og effekten på min hud.
- 2025-08-06
Til min følsomme hud er denne guddommelig!
- 2025-07-19
En god creme, der går dybt ind i huden. Tilfreds
- 2025-06-30
God dagcreme, men desværre tager det lidt tid, før den absorberes godt ind i huden. Den bliver som et lag/hinde på huden i starten.
- 2025-06-08
Min hud er lidt for tør, jeg har brug for mere fugt.
- 2025-06-02
Desværre slet ikke hvad jeg forventede. Jeg kan godt lide MÅ-produkter, men denne føles både fedtet og vandig, lægger sig som et lag på huden og udtørrer ikke rigtigt. Huden føles slet ikke fugtet, mere midlertidigt dækket.
- 2024-11-17
God til sensitiv hud.
