Maria Åkerberg Eye Shadow Shiny Amber - 2 g
Denne mineralbaserede øjenskygge i en varm rødbrun nuance er skabt til at fremhæve dine øjne med et sofistikeret skær. Formlen er udviklet til at lade huden ånde, samtidig med at den leverer en intens og holdbar farve, der plejer det sarte øjenområde.
Hvordan ser den ud?
Shiny Amber giver en smuk, glitrende finish i en dyb ravfarve, der tilfører blikket varme og intensitet. Den rige pigmentering betyder, at du opnår maksimal farveeffekt med kun en lille mængde produkt, mens den fløjlsbløde tekstur gør den utrolig nem at tone ud. Da formlen er baseret på naturlige mineraler og planteingredienser, føles den let og behagelig på øjenlåget hele dagen. Øjenskyggen fungerer perfekt alene for et strålende hverdagslook eller som en varm kontrast i en mere dramatisk aftenmakeup.
Passar til
Alle hudtyper · Sensible øjne · Hverdag & fest · Naturlig makeup
Hvad gør den unik?
- Høj pigmentkoncentration der sikrer maksimal farveintensitet og gør produktet meget drøjt i brug
- Plante- og mineralbaseret sammensætning der plejer huden og lader den ånde frit
- Naturligt selvkonserverende formel uden unødige tilsætningsstoffer
- Certificeret vegansk og økologisk indhold for et bevidst skønhedsvalg
Varenummer: 43947
Kategorier:
- 2026-05-06
God at bruge som base, holder hele dagen. Har brugt den i årevis, har aldrig skiftet til noget andet
- 2026-02-09
Øjenskyggen er rigtig god. Holder hele dagen. Jeg syntes dog, at farven på denne var lidt for gul.
- 2026-02-04
Produktet var slet ikke efter min smag, smuldrede og gav meget lidt farve til øjenlågene.
- 2025-12-11
Meget tilfreds med dette
- 2025-12-06
Præcis den farve jeg ønskede, perfekt 🤗🤗
- 2025-11-30
Har brugt produktet i mange år. Kvaliteten er fantastisk, passer godt, er stilfuld og overkommelig i pris.
- 2025-08-07
Jeg har prøvet mange forskellige øjenskygger, men Maria Åkerbergs Eye shadow Dark Grey overgår dem alle. Den er super fin, nem at påføre med en lille pensel. Og farven er virkelig fin, ikke for mørk. Perfekt hvis man vil skabe en diskret vinge, der ikke er for udtalt. Jeg er 50+ og kan nogle gange synes, at en flydende eyeliner er for meget. Med en primer under holder skyggen hele dagen.
- 2025-05-25
Løber ret hurtigt ud, fin farve og god pigmentering.
- 2025-05-22
For lidt pigment til min smag. Jeg ville have foretrukket, at den var mere tæt i farven.
- 2025-05-16
skyggernes farve viste sig at være helt anderledes end det, der var angivet på hjemmesiden

