En næringsrig let creme der giver fugt direkte når den påføres. Har en smidig konsistens og en hurtigt absorberende formel med værdifulde naturlige ingredienser såsom sheasmør, bivoks, kamilleekstrakt, morgenfrueekstrakt og stedmoderblomstekstrakt. Giver en langvarig beskyttelse mod ydre påvirkninger og bevarer fugten i huden. Tør hud får en intensiv pleje og næring og bliver blød og smidig. Har en mild duft af frisk appelsin og citrus balanceret med beroligende lavendel fra ægte æteriske olier. Perfekt til tør hud der har brug for fugt og næring.
Varenummer: 78258
- 2026-05-31
Fantastisk ansigtscreme
- 2026-05-19
God, tyk fløde.
- 2026-02-25
Fantastisk produkt, bedste pris og hurtig levering - tommelfingeren op!
- 2026-01-03
Giver god fugt. Men dufter stærkt af urter.
- 2025-12-12
Elsker cremen
- 2025-12-03
Meget god, hvis du har normal hud
- 2025-08-14
Produktet virker til at have naturlige ingredienser, som jeg sætter pris på, og det føles godt på huden med en frisk duft. Forresten synes jeg, at jeres produkter har lidt for meget duft, kunne være mere diskrete.
- 2024-05-15
Jeg købte denne som en håndcreme, fordi det var en af de mest bestilte cremer på siden. Fedtet udtørrede dog kun mine hænder, og gjorde dem hurtigt "afhængige" af fedtet. Jeg stoppede ret hurtigt med at bruge den, da mine hænder bare blev endnu tørre. Siden da har jeg brugt den på mine ben, men kun fordi jeg ikke vil smide den væk. Jeg anbefaler det ikke, eller i hvert fald passede det ikke til mig. (+ krukken er grim)
- 2024-04-25
Fantastisk produkt
- 2024-03-18
God ansigtscreme
