OPI Infinite Shine What’s Not to Lilac? - 15 ml
Denne højtydende neglelak i en blød lilla nuance er skabt til dig, der ønsker en sofistikeret og velplejet finish. Formlen forener enkelheden fra en klassisk lak med den imponerende glans og holdbarhed, man normalt kun finder hos gel.
Hvordan ser det ud?
Lakken lægger sig jævnt på neglen og efterlader en spejlblank overflade, der minder om et professionelt gellack-resultat. Den fyldige konsistens omslutter neglen uden at efterlade striber eller bobler, hvilket sikrer en fejlfri lyster, der holder i op til 11 dage. Nuancen er en del af forårskollektionen The New OPIcons og tilfører et friskt, moderne strejf, der komplementerer både hverdagens og festens outfits.
Passer til
Alle negletyper · Hverdag & fest · Forår & sommer · Langvarigt resultat
Hvad gør den unik?
- Forhærdet gel-teknologi der giver ekstrem glans og dækning uden brug af UV-lampe
- Imponerende holdbarhed i op til 11 dage med bibeholdt farveintensitet
- Smidig applikation med en pensel, der sikrer et resultat frit for striber
- Fjernes nemt med almindelig neglelakfjerner for en hurtig og skånsom proces
Ofte stillede spørgsmål
Hvordan påfører man OPI Infinite Shine What’s Not to Lilac?
For det bedste resultat starter du med et lag Infinite Shine Base Coat på rene negle. Påfør derefter to tynde lag af farven og afslut med et lag Infinite Shine Top Coat for at forsegle glansen og maksimere holdbarheden.
Skal man bruge en UV-lampe til OPI Infinite Shine?
Nej, på trods af det professionelle resultat hærder Infinite Shine i helt almindeligt dagslys. Det giver dig alle fordelene ved gel, såsom høj glans og lang holdbarhed, men med brugervenligheden fra en traditionel neglelak.
Varenummer: 198495
Kategorier:
- 2026-01-03
Does what it’s meant to do – good shine and easy application.
- 2026-07-01
Meget, meget flot shimmer 👌
- 2026-06-14
Farven er super flot! Bedømmelsen går ned, fordi den begynder at skalle af efter cirka 4 timer. Men jeg er jo ikke neglelak-ekspert, så hvis du er det og vil have en super flot mørkebrun lak, så giv den gas.
- 2026-06-04
Opi er en god dækkende lak, og netop denne farve er en klar favorit hos mig.
- 2026-05-24
Hurtig levering. Fin og holdbar farve.
- 2026-05-20
Meget tilfreds og glad.
- 2026-03-22
Super glad for min OPI neglelak og top coat! Fin farve, nem at påføre og holder længe med flot glans. Kan anbefales!
- 2026-03-21
Meget flot farve! Neglelakken holder længe 👍🏼
- 2026-03-11
Fungerer godt. Jeg har kun prøvet det én gang.
- 2026-02-25
Jeg fandt ud af, at alle neglelakker kun er sorte, men her var jeg interesseret i farven og glimmeret. Godt valg.



