OPI Infinite Shine Never Leavin' Blue - 15 ml
Denne højtydende neglelak i en drømmende lyseblå nuance giver dine negle en professionel gel-finish uden brug af UV-lampe. Den avancerede formel sikrer en jævn dækning med enestående glans, der holder i op til 11 dage.
Hvordan ser den ud?
Denne lyseblå nuance giver et rent og sofistikeret indtryk, der fungerer smukt til både hverdag og særlige lejligheder. Lakken har en cremet tekstur, som glider ubesværet over neglen og tørrer hurtigt op til en spejlblank overflade. Takket være den præ-hærdede gelteknologi opnår du en fyldig effekt, der minder om en professionel salon-manicure, men som nemt kan fjernes med almindelig neglelakfjerner. Resultatet er en holdbar finish med en glans, der fanger lyset ved hver bevægelse.
Passer til
Alle negletyper · Langvarige resultater · Hverdag & fest · Lyseblå nuancer
Hvad gør den unik?
- Giver en gel-lignende glans og fylde med holdbarhed i op til 11 dage
- Indeholder innovativ gelteknologi, der hærder i almindeligt dagslys
- Smidig applikation der modvirker bobler og striber for et fejlfrit resultat
- Fjernes let med acetone uden at skade den naturlige negl
Ofte stillede spørgsmål
Hvordan påfører jeg bedst OPI Infinite Shine Never Leavin' Blue?
For det bedste resultat bør du følge OPI's tre-trins system: start med en base coat, påfør derefter to tynde lag af den blå farve, og afslut med en top coat. Lad hvert lag tørre i 1-2 minutter for at sikre maksimal holdbarhed og den karakteristiske gel-glans.
Hvilken hudtone passer denne blå nuance til?
Den kølige, lyseblå farve er utroligt alsidig og komplementerer de fleste hudtoner ved at give et friskt og moderne udtryk. Den er særligt klædelig til en lysere nordisk hudtone, hvor den skaber en elegant og ren kontrast.
Varenummer: 125300
Kategorier:
- 2026-01-03
Does what it’s meant to do – good shine and easy application.
- 2026-07-01
Meget, meget flot shimmer 👌
- 2026-06-14
Farven er super flot! Bedømmelsen går ned, fordi den begynder at skalle af efter cirka 4 timer. Men jeg er jo ikke neglelak-ekspert, så hvis du er det og vil have en super flot mørkebrun lak, så giv den gas.
- 2026-06-04
Opi er en god dækkende lak, og netop denne farve er en klar favorit hos mig.
- 2026-05-24
Hurtig levering. Fin og holdbar farve.
- 2026-05-20
Meget tilfreds og glad.
- 2026-03-22
Super glad for min OPI neglelak og top coat! Fin farve, nem at påføre og holder længe med flot glans. Kan anbefales!
- 2026-03-21
Meget flot farve! Neglelakken holder længe 👍🏼
- 2026-03-11
Fungerer godt. Jeg har kun prøvet det én gang.
- 2026-02-25
Jeg fandt ud af, at alle neglelakker kun er sorte, men her var jeg interesseret i farven og glimmeret. Godt valg.



