OPI Infinite Shine This Chic is Bananas - 15 ml
OPI Infinite Shine er en langtidsholdbar neglelak i en strålende lysegul nuance, der er skabt til dem, der ønsker professionelle resultater i hjemmet. Denne avancerede lak kombinerer den lette påføring fra en klassisk neglelak med styrken og den intense glans fra en gel-finish, hvilket sikrer et fejlfrit look i op til 11 dage.
Hvordan ser den ud?
Den solrige, lysegule farve giver hænderne et energisk løft og har en rig pigmentering, der dækker jævnt allerede ved første strøg. Formlen glider ubesværet over neglen og efterlader en spejlblank overflade, der fanger lyset og skaber en illusion af ekstra dybde. Resultatet er en fyldig, gellignende finish, der bevarer sin klarhed uden at krakelere eller miste sin glød undervejs. På trods af den ekstreme holdbarhed kan lakken fjernes hurtigt og skånsomt med almindelig neglelakfjerner uden at beskadige den naturlige negl.
Passer til
Alle negletyper · Forår & sommer · Hverdag & fest · Langvarig glans
Hvad gør den unik?
- Udviklet med en patenteret teknologi, der hærder i naturligt dagslys uden brug af UV-lampe
- Leverer en professionel holdbarhed og høj glans i op til 11 dage
- Den smidige tekstur modvirker striber og sikrer en jævn, glat overflade ved påføring
- Giver en luksuriøs gel-effekt, der nemt kan fjernes med standard neglelakfjerner
Ofte stillede spørgsmål
Skal jeg bruge en UV-lampe til OPI Infinite Shine This Chic is Bananas?
Nej, hele Infinite Shine-systemet er udviklet til at hærde i almindeligt dagslys. Du får den slidstærke effekt og den dybe glans fra gel uden at skulle investere i eller bruge en UV- eller LED-lampe.
Hvordan opnår jeg den bedste holdbarhed med min OPI neglelak?
For et optimalt og langvarigt resultat bør du benytte OPI's tre-trins system. Begynd med Infinite Shine Base Coat, påfør derefter to tynde lag af farven This Chic is Bananas, og afslut med Infinite Shine Top Coat for at forsegle farven og maksimere glansen.
Varenummer: 125320
Kategorier:
- 2026-01-03
Does what it’s meant to do – good shine and easy application.
- 2026-07-01
Meget, meget flot shimmer 👌
- 2026-06-14
Farven er super flot! Bedømmelsen går ned, fordi den begynder at skalle af efter cirka 4 timer. Men jeg er jo ikke neglelak-ekspert, så hvis du er det og vil have en super flot mørkebrun lak, så giv den gas.
- 2026-06-04
Opi er en god dækkende lak, og netop denne farve er en klar favorit hos mig.
- 2026-05-24
Hurtig levering. Fin og holdbar farve.
- 2026-05-20
Meget tilfreds og glad.
- 2026-03-22
Super glad for min OPI neglelak og top coat! Fin farve, nem at påføre og holder længe med flot glans. Kan anbefales!
- 2026-03-21
Meget flot farve! Neglelakken holder længe 👍🏼
- 2026-03-11
Fungerer godt. Jeg har kun prøvet det én gang.
- 2026-02-25
Jeg fandt ud af, at alle neglelakker kun er sorte, men her var jeg interesseret i farven og glimmeret. Godt valg.


