Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Fyld makeup-pungen op – op til 30% på makeup Fyld makeup-pungen op – op til 30% på makeup Fyld makeup-pungen op – op til 30% på makeup Fyld makeup-pungen op – op til 30% på makeup
Beautiful Price

The Ordinary The Ordinary Glycolic Acid 7% Exfoliating Toner (240 ml)

113 kr
124 kr Vejl. pris
Køb nu!
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Glycolic Acid 7% Exfoliating Toner (tidligere Glycolic Acid 7% Toning Solution) er en glykolsyrebaseret eksfoliator, der tydeligt udjævner hudteksturen og forbedrer hudens tone og gør den mere ensartet. Den eksfolierende toner giver huden mere glød, mens den mindsker fine linjer og rynker. Formlen indeholder 7 % glykolsyre, som er en velstuderet aplha-hydroxy acid og planteudvundet tasmanian pepperberry, som kan variere i farve, hvorfor produktet også kan variere i farve fra sæson til sæson. Denne multifunktionelle toner er ikke kun effektiv i ansigtet, men kan også anvendes i hovedbunden for at afbalancere, fugte og reducere tørhed. Denne formulering bør ikke bruges på følsom, skællende eller udsat hud. For at opnå de bedste resultater anbefales det at følge retningslinjerne for solbeskyttelse på grund af hudens øgede følsomhed over for sollys efter brug. 

Det gør produktet: 
Øger hudens udstråling, udjævner hudtonen og udglatter teksturen. Den fremmer udseendet af en mere jævn hudtone og en mere strålende hud, mens den reducerer forekomsten af linjer og rynker*. 

Tip: Brug den også til at eksfoliere små områder på kroppen med ru og ujævn hud.
*Klinisk testet på 30 paneldeltagere, der brugte produktet 1 gang om dagen i 6 uger

Læs mereLæs mindre
Hovedingredienser: AHA - Glykolsyre
Hudtype: Kombineret
Konsistens: Flydende
Størrelse: 240ml
Information

Ansigt / hals: Påfør til ansigt og hals med en vatrondel eller fingrene. Påføres en gang om dagen, og ideelt set om aftenen.  

Hovedbund: Påfør til tør hovedbund ca. 3 gange om ugen. Læn hovedet tilbage og brug mundstykket til forsigtigt at fordele produktet i én bevægelse. Massér produktet ind.  

Skal ikke skylles af.  

Den vandbaserede toner kan bruges på daglig basis, men bør ikke bruges på sensitiv, flagende eller skadet hud. Undgå området omkring øjnene og kontakt med øjnene. Produktets kontakt med huden skal være af begrænset hyppighed eller varighed. Hvis der opstår øje- eller hudirritation, skal du skylle grundigt, ophøre med at bruge produktet og søge læge. Brug kun som anvist på intakt hud. Lappetest før brug anbefales. Opbevares utilgængeligt for børn.  

Advarsel om solskoldning: Dette produkt indeholder en aplha-hydroxysyre (AHA), der kan øge din huds følsomhed over for solen og især muligheden for solskoldning. Brug solcreme, bær beskyttende tøj, og begræns soleksponering, mens du bruger dette produkt og i en uge efter

Whitman LBS NV, Nijverheidstraat 15 - 2260 Oevel -  BE, [email protected]

Brug
Noter at ingredienslisten kan have ændret sig. Ved allergi og/eller overfølsomhed, kontakt vores kundeservice inden køb. aqua (water), hamamelis virginiana leaf water, cocamidopropyl dimethylamine, salicylic acid, dimethyl isosorbide, trisodium ethylenediamine disuccinate, citric acid, polysorbate 20, hydroxyethylcellulose, ethoxydiglycol, potassium sorbate, sodium benzoate, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol.
Ingredienser
Artnr: B045293
Relaterede tilbud
Pakketilbud
386 kr Vejl. pris 433 kr
Fra vores Magazine
Mere fra The Ordinary
Til The Ordinary
69 kr Vejl. pris 74 kr
79 kr Vejl. pris 85 kr
84 kr Vejl. pris 91 kr
Andre købte også
30ml
59 kr Vejl. pris 69 kr
Beautiful Price
Selling fast
2 ml 1 ml
290 kr Vejl. pris 309 kr
Selling fast
Shiseido
220 kr Vejl. pris 340 kr
Selling fast
198 kr Vejl. pris 242 kr
Luk