Molecule C-19 THE BEACH er et barndomsminde om en varm og solrig sommerdag, hvor jeg nød de kilometerlange strande i Hornbæk. Jeg mærkede noterne af kokosolie og solkysset hud, som sammen med solens varme og den kølende havbrise skabte en duftkomposition, der var helt perfekt. Det var den dag, hvor jeg for første gang mærkede en duft, der rørte min sjæl - Zarko Ahlmann Pavlov, grundlægger af Zarkoperfume.
* Duft fra Zarkoperfume
* Noter af kokosnød, moskus og vanilje
* Eau de Parfum
Top/Hjerte: Kokosnøddemolekyler
Bund: Akkorder af hvide træsorter, akkorder af sød moskus, vanilj
Varenummer: 112380
- 2024-12-08
God træagtig kokosduft, lige så god om vinteren som om sommeren. Føles lidt syntetisk i starten, men det bliver dejligt!
- 2024-09-13
Dejlig duft, lidt sød.
- 2024-07-06
Den har en meget diskret duft af kokos, den er mild, og jeg kan virkelig godt lide den. Det eneste er, at jeg kun kan dufte kokos, intet andet. Den forsvinder også lidt for hurtigt, og jeg er nødt til at spraye igen i løbet af dagen. Jeg får komplimenter, når jeg bruger denne, så som en sommerduft med kokos er den fantastisk 😊
- 2023-07-13
Elsker virkelig denne parfume, den føles så vidunderlig på huden. Den blander sig så godt med din egen duft, at du ER duften. Køb den!
- 2025-11-30
- 2025-09-04


