Purito Wonder Releaf Centella Toner Unscented - 200 ml
Denne parfumefri toner er baseret på koreansk Centella asiatica og er skabt til at give øjeblikkelig lindring og fugt til sart hud. Formlen arbejder målrettet på at dæmpe rødme og irritation, mens den genopretter hudens naturlige balance og smidighed.
Hvordan virker den?
Denne lette toner trænger hurtigt ind i huden uden at efterlade en klistret finish, hvilket gør den til et ideelt fundament i din hudplejerutine. Med en høj koncentration af Centella asiatica hjælper den med at berolige blussende hud og styrke barrieren mod ydre påvirkninger. Kombinationen af hyaluronsyre og panthenol sørger for, at fugtniveauet bliver boostet i dybden, så huden efterlades blød og gennemfugtet. Da den er helt uden parfume, er den særligt velegnet til reaktiv hud, der har brug for skånsom men effektiv pleje.
Passer til
Sart hud · Rødme og irritation · Alle hudtyper · Daglig pleje · Fugtboost
Hvad gør den unik?
- Indeholder 6.000 ppm Centella asiatica-ekstrakt, der effektivt beroliger irriteret og stresset hud.
- Beriget med hyaluronsyre og panthenol for at styrke hudbarrieren og forsegle fugten i huden.
- En parfumefri og vegansk formel, der er udviklet med fokus på høj tolerance og renhed.
- Den tynde konsistens absorberes øjeblikkeligt og optimerer optagelsen af dine efterfølgende hudplejeprodukter.
Varenummer: 193463
- 2026-02-26
Dette produkt er så godt og simpelt, alt hvad du behøver i en toner! Den er super beroligende, og konsistensen er perfekt, det er som et serum!!
- 2025-10-01
