NYX Professional Makeup Soft Matte Lip Cream SMLC01 Amsterdam - 8 ml
Denne innovative læbefarve forener den lette følelse fra en lipgloss med den rige pigmentering fra en mat læbestift. Formlen lægger sig som silke på læberne og efterlader en fløjlsblød, mat finish, der holder hele dagen uden at udtørre.
Hvordan ser den ud?
Amsterdam er en intens og klassisk rød nuance, der øjeblikkeligt giver et dramatisk og sofistikeret udtryk. Den cremede tekstur glider ubesværet på og transformeres hurtigt til en let, mat overflade, som føles behagelig og vægtløs. Den rige farve dækker jævnt og sikrer, at dine læber forbliver i fokus med en professionel finish, der hverken krakelerer eller skaller af.
Passar til
Alle hudtoner · Dramatiske looks · Hverdag & fest · Mat finish
Hvad gør den unik?
- Innovativ hybridformel der hverken er en læbestift eller en gloss
- Langtidsholdbar farve med en silkeblød og mat effekt
- Høj pigmentering i den ikoniske røde nuance Amsterdam
- Let og behagelig konsistens der bevarer fugtfølelsen på læberne
Varenummer: 14634
Kategorier:
- 2026-02-13
Helt ok, bliver ikke så længe... Men ok.
- 2023-11-02
Meget godt!
- 2021-09-21
En læbestift, der holder længere end gennemsnittet. Lidt for tør for min smag. Abu Dhabi er en god nøgen nude nuance.
- 2019-07-18
Rigtig fin på læberne, men glider lidt let på, og farverne er ret intense.
- 2019-05-14
Mit absolutte yndlingslæbeprodukt! Chokerende god valuta for pengene, tværes ikke ud i løbet af dagen og fordeler sig smukt. Der er en lille forskel i pigmenteringen af farverne, men generelt påføres selv de mindre pigmenterede farver for at dække med lagdeling.
- 2019-01-18
Jeg har købt denne læbestift i flere farver, og jeg synes, den er bedre i naturlige farver end i stærke. I de stærke farver bliver læbestiften ujævn og ser fisket ud, når den tørrer, mens de mere naturlige farver tørrer jævnt og holder sig meget bedre. Jeg elsker farven 'London', som er en varm nude. Duften er en meget stærk smøragtig vanilje, som jeg finder lidt kvalmende.
- 2018-12-21
Sidder godt og er mat. God pigmentering. Vil vælge en køligere farve næste gang.
- 2018-12-07
Copenhagen er en super lækker farve! Ser virkelig flot ud på læberne. Nem at påføre og holder længe, jeg synes ikke den tværer ud.
- 2018-11-30
Cannes har sådan en fin farve! Meget god konsistens. Udtørrer ikke læberne.
- 2018-10-23
Det er ikke den bedste matte læbestift, jeg har prøvet, og konsistensen er ikke efter min smag.

