NYX Professional Makeup Lip Lingerie Liner Stain 07 Cuff Me - 1 ml
Denne innovative flydende læbeblyant kombinerer præcisionen fra en lipliner med den imponerende holdbarhed fra en stain. Den vandfaste formel definerer dine læber med en intens farve, der bliver siddende præcis, hvor den skal, hele dagen uden at tvære ud.
Hvordan ser den ud?
Den lette og behagelige tekstur smelter ubesværet ind i læberne og skaber en naturligt skulptureret effekt, der hverken løber eller smitter af. Med den smidige filt-applikator kan du nemt tegne skarpe konturer for en markeret push-up-effekt eller udfylde hele læben for et jævnt og dækkende farveresultat. Den dybe røde nuance giver en intens finish, der føles fjerlet på huden og bevarer sit fejlfrie look fra morgen til aften.
Passar til
Alle hudtyper · Definerede læber · Hverdag & fest · Langvarigt resultat
Hvad gør den unik?
- Vandfast stain-formel, der sikrer et holdbart resultat uden at tvære ud i løbet af dagen
- Specialdesignet filt-tip med kugleformet spids for maksimal præcision ved hver kurve
- Let og flydende konsistens, der giver en behagelig følelse uden at udtørre læberne
- Helt vegansk formel udviklet uden ingredienser af animalsk oprindelse
Varenummer: 198029
- 2026-09-20
Holder næsten hele dagen, skal genpåføres efter måltider.
- 2026-09-04
Meget god, ville bare ønske den var lidt mindre tør og lidt mere pigmenteret. Holder ret godt, men ikke en hel dag.
- 2026-08-21
Passer perfekt, holder rigtig godt. Jeg ved ikke hvor længe den holder, men jeg vil teste den nærmere! Men farven holdt hele dagen efter at have påført den på helt rene læber (uden creme eller olie på dem, fra f.eks. læbepomade osv.) og med læbestift ovenpå. Men da jeg påførte den over hele mine læber og kun brugte farveløs læbepomade nedenunder, forsvandt farven lidt ujævnt efter et par timer (undtagen til måltider). Så for mig fungerer den bedst, når den bruges samtidig med læbestift i en lignende farve. ------- Til information for dem, der skulle til at gætte ------ "Kuglen" er ikke en rigtig kugle, der ruller, mens den afsætter farve, men er kun en kugleformet tusch. Jeg har ikke set nogen andre nævne den før, så jeg nævner den, hvis du skulle være i tvivl, for på reklamebillederne kan den faktisk ligne lidt en kugle af keramisk materiale, der sidder på enden og afsætter produkt, næsten på samme måde som roll-on deodoranter gør.









