NYX Professional Makeup Fat Oil Lip Drip 10 Splash Of Cream Lipgloss - 4,8 ml
Denne fugtgivende læbeolie kombinerer den rige pleje fra en olie med den intense glans fra en gloss for et strålende resultat. Den lette formel giver dine læber øjeblikkelig fylde og dybdegående fugt uden nogensinde at føles klistret eller tung.
Hvordan ser den ud?
Læbeolien glider ubesværet over læberne og efterlader dem med en spejlblank finish i den sofistikerede brune nuance Splash Of Cream. Den rige tekstur er beriget med multebær- og hindbærolie samt squalane, der sammen arbejder for at holde læberne bløde og gennemfugtede i mange timer. Den ekstra store applikator er designet til at dække læberne med ét enkelt strøg, hvilket gør det nemt at opnå et jævnt og glansfuldt look, uanset om den bruges alene eller som en glitrende topcoat.
Passer til
Alle hudtyper · Daglige makeuprutiner · Tørre læber · Glans og fylde
Hvad gør den unik?
- Indeholder squalane, der styrker læbernes naturlige fugtbarriere og sikrer langvarig pleje.
- Beriget med nærende olier fra multebær og hindbær, som tilfører vigtige antioxidanter.
- Stor og blød applikator, der gør påføringen både hurtig, præcis og behagelig.
- Vegansk formel med en let tekstur, der giver maksimal glans uden en klistret følelse.
Varenummer: 189866
Kategorier:
- 2025-12-18
Fin gloss, men udtørrer læberne
- 2025-06-14
Elsker denne! Håber at kunne købe flere farver snart. Supermodel har en svag jordbærrosa farve med shimmer, ikke dækkende, men mere som dine læber, men bedre. Læberne bliver bløde og får en fin, behagelig glans. Klæber ikke. Kan anbefales! Jeg kan godt lide at bruge denne over en læbestift.
- 2024-02-29
Har en fin farve og er fugtgivende. Den har mere pigment end billedet viser, mens Supermodel ikke har så meget farve.
- 2023-07-22
Jeg købte Missed Call og Scrollin... uden concealer eller læbestift som base, disse olier er perfekte til et frodigt sommerlook, man får glans og lige den rette mængde farve, de flyder ikke ud og ned ad hagen, som nogle olier kan gøre. Det føles nærende og et godt produkt, jeg hader at have en lille læbeblyant som kontur, før jeg påfører disse lækre Fat-læbeolier! :) Scrollin er en fantastisk farve, fordi den kan bruges af piger, der har rødt eller orange hår, ligesom jeg har. For eksempel har jeg brugt ferskenfarvet vinylblæk fra Maybelline i et tyndt lag og derefter påført Scrollin, et tip, du kan kombinere og have det sjovt med at prøve dig frem til din egen læbekombination :)
- 2023-05-17
Den er himmelsk! Så behagelig på læberne og ikke klistret
- 2023-03-04
Baseret på farven forventede jeg røde læber. Nu har mine normalt næsten blå læber lige skiftet farve til en ny.
- 2026-07-17
- 2026-04-02
- 2026-01-29
- 2025-10-25




