Varenummer: 12461
- 2017-12-17
Jeg har brugt NUXE ansigts- og kropspleje i flere år og vil fortsætte i samme retning. Rensen dufter frisk, renser utrolig godt (fjerner endda gel-eyeliner uden det mindste problem) og er ret god.
- 2017-10-10
Jeg har meget sensitiv hud i ansigtet, og denne renseprodukt fungerer fantastisk for mig. Den er skånsom og udtørrer ikke. Den kan også bruges i både ansigt og krop. Da jeg også barberer mit hoved, kan jeg også bruge dette produkt som et 'barberingsprodukt', da konsistensen og effekten minder meget om barberolier, som jeg tidligere har brugt.
- 2017-06-16
Jeg har meget sensitiv og tør hud, og har brugt denne rensegel efter at have fjernet makeup for at fjerne den allersidste smule. Den er meget skånsom mod huden, påføres meget blidt og er meget generøs (bare en lille dut er nok til hele ansigtet). Den får dog et minus, fordi den er så stærkt parfumeret. Det har jeg ikke noget imod i produkter, der vaskes af, men jeg kan forestille mig, at folk, der er meget sensitive over for lugt eller parfume på huden, ikke vil kunne lide den.
- 2017-01-10
Vidunderlig!
- 2016-09-02
Dufter godt af honning, så beroligende! Føles ikke udtørrende, men fjerner makeup godt. God mængde og holder længe. Ny storfavorit!
- 2016-08-19
Det er fantastisk!
- 2016-05-24
Renser og fjerner effektivt makeuprester. Har en vidunderlig duft og efterlader huden fløjlsblød efter brug. Den eneste ulempe er, at den kan svie lidt på meget tørre områder, såsom under øjnene.
- 2014-09-21
Jeg havde store forhåbninger til denne showercreme, da jeg havde læst en masse om den. Men jeg blev lidt skuffet, da den ikke er så fugtgivende, som jeg havde håbet. Og duften er lidt for 'tung' til min smag.
