Nioxin System 1 Scalp & Hair Treatment til naturligt hår med let hårudtynding er det sidste trin i en tredelt Nioxin-rutine, der styrker hårets struktur og forhindrer knækkede hårstrå. Denne volumengivende leave-in hjælper med at give håret et tykkere udseende ved at opfriske hovedbunden og øge fylden i hvert hårstrå. Nioxin Scalp Treatment stimulerer væksten gennem øget blodcirkulation, hvilket kan give en midlertidig rødme og en varm fornemmelse ved påføring. Brug den sammen med Nioxin System 1 Cleanser Shampoo og Nioxin System 1 Conditioner for at få det bedste resultat.
1. Ryst grundigt. 2. Påfør produktet jævnt i fugtigt hår og hovedbund. Brug op til ni pumpetryk af produktet.3. Massér og red håret igennem. 4. Lad det sidde i. Sæt håret som normalt.
4.3Baseret på 7 anmeldelser
557%
414%
329%
20%
10%
2026-05-28
Jeg oplever mindre hårtab, siden jeg begyndte at bruge denne. Nem at påføre og klinisk, men behagelig duft.
Hannah
2025-10-02
Godt produkt
Madeleine G
2025-09-10
Jeg har brugt den i tre måneder, og dette er min anden flaske. Jeg kan se resultater gennem nye hår, der begynder at vokse meget hurtigt. Jeg bemærker dog ikke en stor forskel i selve hårtabet.
Nelli Emilia
2025-05-26
Føles godt i hovedbunden og er nem at påføre. Lidt usikker på hvor meget resultat det giver, på trods af regelmæssig brug.