Forkæl dine vipper med Max Factor 2000 Calorie Mascara og skab et fyldigt, intenst blik med tidløs elegance. Den ikoniske, fjerlette formel har været en favorit blandt makeupartister i over 30 år - og med god grund. Mascaraen giver op til tredobbelt volumen, tørrer hurtigt og tværer ikke ud.
Den vandopløselige formel gør mascaraen nem at fjerne og skånsom mod vipperne. Velegnet til sensitive øjne og kontaktlinsebrugere.
Varenummer: 1427
- 2026-07-16
Den bedste mascara til en god pris. Den forlænger vipperne og klistrer ikke. Jeg handler ofte hos NordicFeel. Gode priser og hurtig levering.
- 2026-07-12
Klumper ikke og giver lange, smukke vipper.
- 2026-07-08
Giver en masse farve, fungerer for mig med sensitiv hud omkring øjnene. Desværre tværer den ud under øjnene og tørrer i tuben, før den er færdig. Trods det, min favorit.





