Varenummer: 51560
- 2025-07-01
God pigmentering og holder hele dagen. Kan bruges til en fedning, hvis du pakker let.
- 2024-09-14
Meget god
- 2024-01-30
Fin eyeliner, nem at bruge
- 2016-03-14
Et stort plus for meget rene makeupprodukter! Men denne eyeliner imponerer ikke. Jeg elsker at bruge virkelig dyb sort eyeliner og er meget opsat på et holdbart resultat. Denne eyeliner holder ikke særlig godt, jeg er nødt til at retouchere den flere gange hver dag. Den bliver heller ikke rigtig sort, men mere sodgrå. Den ser dog stadig godt ud, og jeg er generelt tilfreds. Jeg kan godt gå med til at se lidt mere naturlig ud og ikke så kulsort, som jeg er vant til. :)
- 2015-02-17
Jeg har prøvet MANGE både billige og dyre eyeliners. Jeg har dog endnu ikke fundet en, der holder hele dagen, selvom der står, at de er vandfaste. Denne holder næsten hele dagen. Den er blød uden at være klistret og nem at male med. Jeg synes, den medfølgende Sudden er god, når jeg skal retouchere eyelineren sent om aftenen, når jeg for eksempel skal til en AW efter arbejde. Jeg synes også, at denne er nem at vaske af. Jeg har den i farven lava og synes, den er en rigtig dyb sort. Den fungerer også fantastisk til mine lyshudede øjne.
- 2014-02-05
Jeg købte den brune, der hedder earth. Den er rødbrun, og jeg syntes, det var svært at få den derhen, hvor man ville have den. Den er ikke særlig pigmenteret, så man ser mest rød og irriteret ud omkring øjnene, når man bruger den. Ikke specielt flatterende, hvis man allerede er træt. Den spidser, der følger med, er fuldstændig ubrugelig, spidsen knækker bare af i den. Jeg forstår ikke pointen med viskelæderet, toppene fungerer bedre til formålet.
- 2013-05-18
Denne holder sig godt på plads hele dagen. Lidt klistret tekstur, der tørrer ind på huden. Kan viskes ud med det medfølgende viskelæder. Jeg tåler den godt, ellers har jeg lidt følsomme øjne og har svært ved at tåle visse produkter.
- 2025-10-22
- 2025-09-14
- 2025-04-27



