Morgen og/eller aften. Kombineres med essens og/eller serum.
5Baseret på 2 anmeldelser
5100%
40%
30%
20%
10%
2025-11-29
Jeg har brugt alle Filorgas serummer, øjen- og ansigtscremer og deres masker. De føles fantastiske på min hud, de har aldrig irriteret mig. De er de eneste produkter, hvor min hud ikke har reageret negativt, ikke engang ved første brug. Og når man bruger dem regelmæssigt, virker de virkelig!
Emel S
2025-07-03
Jeg har en virkelig (og jeg mener virkelig) fedtet t-zone, der er virkelig generende for mig. Jeg har prøvet utallige ansigtscremer for at håndtere dette. Dette er den eneste creme, der kontrollerer det godt, og hvor den holder sig kontrolleret hele dagen. Jeg bliver ikke helt mat, men den er så god, som den kan blive. Jeg har kun brugt produktet i 1 uge, så forhåbentlig bliver det bedre med tiden.
Den er ret sparsom og absorberes hurtigt. Jeg bruger derfor en fugtighedscreme under. Jeg har også overvejet at købe Filorga NCEF essence, som måske kan erstatte den fugtighedscreme, jeg bruger under denne.
NB: Hvis du bruger silikonebaseret solcreme, vil den skalle af. Jeg bruger Sensilis Photocorrection Oil Control Matifying High Protection Fluid SPF50 som det sidste trin i min hudplejerutine, og den fungerer godt for mig.