Stimulerende og fugtgivende ansigtscreme med Exuviances nyeste patenterede teknologi, MicroDiPeptide229®, der fremmer produktionen af kollagen og hyaluronsyre samtidig med, at hudens eksisterende elastin forbedres. MicroDiPeptide229® er en banebrydende ingrediens, der takket være sin unikke størrelse (2,5 gange mindre end almindelige peptider) optimerer sin virkning i huden. Ud over MicroDiPeptide229® indeholder formuleringen også fugtgivende og barriereforstærkende PHA-syre, cellefornyende AHA-syre, volumenstimulerende aminofil samt antioxidanterne E-vitamin og pæonekstrakt. Denne alsidige og luksuriøse creme har en let konsistens, mindsker og modvirker alle alderstegn og forbedrer hudens spændstighed, volumen og jævne hudtone.
Stimulerende og fugtgivende ansigtscreme med MicroDiPeptide229®, der øger kollagen og hyaluronsyre samt forbedrer hudens elastin.
Indeholder PHA, AHA og aminofil for fugt, cellefornyelse og volumenforbedring.
Reducerer synlige alderstegn, forbedrer spændstighed og volumen samt giver huden fornyet glød
Varenummer: 101687
- 2025-09-05
Jeg har brugt EXUVIANCE produkter de sidste 15 år🩷🩷 Super lækker produkter 🩷🩷 Fulgt udviklingen af produkterne 🩷🩷 med stor glæde 🩷🩷.
- 2026-03-19
Rigtig god creme, absorberes ind i huden, sidder ikke bare på overfladen, og dufter også rigtig godt.
- 2026-02-09
Meget god natcreme/natcreme til mit tørre vinteransigt! Jeg er 60 år gammel og har meget tør og kløende hud om vinteren, men denne er med til at gøre huden blød og glat og giver den glød. Jeg har ikke haft tid til at bruge den længe nok til at se, om den har nogen effekt på slap hud og rynker endnu - derfor ikke en topvurdering indtil videre, men jeg har brugt Exuviance-produkter i mange år og har altid været tilfreds med dem alle.
- 2026-02-04
Super fede cremer, som jeg helt sikkert vil anbefale
- 2026-01-24
Føles frisk👍 vil se om lidt, hvad godt det gør. Lidt løs i konsistensen.
- 2026-01-23
Fantastisk og fugtgivende creme 👍
- 2026-01-11
Jeg havde højere forventninger til denne creme.
- 2025-12-28
Dette er en sand fugtbombe! Men frem for alt arbejder den på hudens elasticitet, og efter blot et par ugers brug vil du mærke en forskel i kæbelinjen. En perfekt creme til 45 - 50+. Den lidt tykkere formel er både kølende og meget generøs. Et ekstra plus, fordi den indeholder så mange aktive ingredienser, men stadig passer til de mest følsomme hudtyper (min)!
- 2025-10-28
Jeg valgte produktet efter at have prøvet andre produkter, men ingen har hjulpet lige så godt som dette produkt mod min tørre hud i ansigtet.
- 2025-10-18
En dejlig creme, der fugter utrolig godt uden at føles fedtet. På bare en uge ser huden glattere ud, og tørhedsrynkerne er lidt mindre fremtrædende.










