Double Wear Stay-In-Place Makeup Foundation SPF 10 er en fantastisk og flydende foundation, der har en matterende, let og fløjlsblød formel. Denne foundation giver en smuk og naturlig finish, og udjævner hudtonen, skjuler urenheder og har en opbyggelig medium til fuld dækning. Findes i 60 farver med kølige, neutrale og varme undertoner. Double Wear Foundation er vandfast, så den ændrer ikke farve, tværer ikke ud og smitter ikke af på tøjet. Den giver huden masser af fugt og farve, der holder i hele 24 timer - uanset stress og aktivitetsniveau.
Double Wear Stay-In-Place Makeup er velegnet til alle hudtyper.
Det gør produktet: Denne foundation har en oliefri formel sikrer at porerne ikke tilstopper, og er tilmed uden parfume og dermatologisk testet. Fri for udtørrende alkohol og animalske ingredienser.
Water\Aqua\Eau , Cyclopentasiloxane , Trimethylsiloxysilicate , Peg/Ppg-18/18 Dimethicone , Butylene Glycol , Tribehenin , Polyglyceryl-3 Diisostearate , Magnesium Sulfate , Tocopheryl Acetate , Polymethylsilsesquioxane , Methicone , Laureth-7 , Xanthan Gum , Alumina , Sodium Dehydroacetate , Disteardimonium Hectorite , Cellulose Gum , Propylene Carbonate , Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate , Phenoxyethanol , [+/- Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499) , Mica , Titanium Dioxide (Ci 77891). Please be aware that ingredient lists may change or vary from time to time. Please refer to the ingredient list on the product package you receive for the most up to date list of ingredients.
Påfør med en pensel, svamp eller fingre
Kan lægges i hele ansigtet eller særlige områder efter behov
Start fra midten af ansigtet og arbejd ud
Opbyg dækningsgrad ved at tilføre ekstra lag
4.7Baseret på 6 anmeldelser
567%
433%
30%
20%
10%
2026-04-08
Efter min mening er denne bedre end sin forgænger. Den er tyndere og fordeler sig bedre. Holdbarheden er fantastisk, hvor godt den har holdt på områder, der har tendens til at skinne, uden primer. Som fugtighedscreme er det et gellignende produkt, som jeg ikke rigtig kan lide uden en mat primer. Så jeg satte straks produktet på prøve! :)
Valget af nuance var en byttehandel mellem to, hvoraf jeg for at være sikker valgte den lysere. Den skulle have været 1N2. Så lysere, da jeg havde en foundationpudder (2N1). Det er dejligt, at denne var tilgængelig i en mindre pakke. Vær forsigtig med doseringen, da der hældes for meget fra flasken. Du kan fortynde kompositionen med serum eller farvet dagcreme, hvis du foretrækker et lysere resultat.
Sisi
2025-04-29
Jeg overså fuldstændig, at det kun var 15 ml, det overså jeg. Ellers tilfreds med produktet.