fordele ved special cleansing gel
Naturligt skummende quillaja sæbeurt fjerner blidt urenheder og overskydende talg
Rensende lavendelekstrakt hjælper med at lindre og rense huden
Udglattende citronmelisse køler og beroliger huden
Mere om produktet:
En koncentreret, sæbefri og skummende gelé specielt udviklet til at fjerne snavs og urenheder uden at udtørre huden. Special Cleansing Gel har en blødgørende effekt, der ikke udtørrer huden ved anvendelse men derimod efterlader huden silkeblød og velplejet. Er velegnet til alle hudtyper. Special Cleansing Gel er beriget med naturligt skummende quillaja-sæbeurt, der blidt fjerner snavs og overskydende talg fra huden. Rensen indeholder lavendel-ekstrakt, der lindrer huden, imens citronmelisse har en kølende og beroligende effekt. Er desuden fri for kunstig farve og parfume. Ønsker du at genoprette din huds naturlige fugtbalance, er Special Cleansing Gel det perfekte valg. Den milde ansigtsrens efterlader din hud ren og frisk samt i sund balance. Professionel vejledning anbefales. Anbefales til disse hudtyper:
Normal, kombineret og fedtet hud
Trist hud
Synlige porer
Sæbefri, skummende gel der renser alle hudtyper. Den opfriskende rens fjerner grundigt urenheder uden at forstyrre hudens naturlige fugtbalance. Denne ikoniske dermalogica bestseller indeholder naturligt skummende quillaja-sæbeurt, der forsigtigt skyller toksiner og snavs væk så din hud bliver mere klar og glat. Rensen er let og mild og kan bruges hver dag. sådan bruger du special cleansing gel
Anvendes efter PreCleanse. Skum en lille smule gelé op i fugtede hænder og massér geléen ind på fugtet hud i ansigt og på hals. Rens af med lunkent vand. Anvend herefter Multi-Active Toner og din anbefalede Dermalogica fugtcreme.
Varenummer: 114983
- 2026-05-06
Elsker denne rensegel! Den renser huden godt og i dybden. Jeg har sensitiv hud og har ikke haft nogen reaktioner. Så jeg har købt dem mange gange 😊 Især anbefalet til den hud og varme sommerdage ☀️
- 2026-05-02
Jeg synes, det er svært at skylle af. Der er stadig makeup tilbage på vatrondelen efter rensning.
- 2026-04-29
Bedste udrensning
- 2026-04-19
Elsker den!! Jeg købte også min første flaske hos Noric Feel, og det er snart tid til at genopfylde den. Så praktisk, at der er genopfyldninger!
- 2026-04-11
Den bedste renseprodukt til kombineret hud med bumser. Renser rigtig godt og lindrer på samme tid.
- 2026-03-26
Dette har været min absolutte favorit i flere år. Kan ikke laves om, så godt er det!
- 2026-03-26
Elsker den, dejlig og mild og holder længe. Jeg har haft denne 500 ml flaske i omkring 8-10 måneder.
- 2026-03-18
Helt fantastisk! Elsker Dermalogicas produkter.
- 2026-03-06
Den bedste renseprodukt! Den renser makeup og urenheder godt, men udtørrer ikke huden. Velegnet til sensitiv hud og øjne, så den irriterer heller ikke øjnene. Refillen er praktisk at opbevare, da den er flad og ikke fylder meget. Den er nem at fylde en mindre flaske med.
- 2026-02-25
Dette produkt ankom lidt beskadiget. Men generelt er jeg tilfreds med det indtil videre, det udtørrer ikke huden.




