Foundation og concealer i én, der giver et naturligt udseende, der holder hele dagen. Fugtgivende makeup, der dækker alt uden at tilstoppe porerne. Huden kan ånde og føles behagelig. Farverne holder til sved og fugt. På grund af et rigt pigmentniveau, der giver en fejlfri dækningsgrad, kan nuancerne ser mørkere ud når de påføres. Når Beyond Perfecting Makeup er tørret og har lagt sig, så giver det et perfekt, fejlfrit look. Lidt rækker langt!
Benyt den store side (bagsiden) af applikateren for at påføre foundation i panden, på kinder og hage. Brug derfor applikaterens skæve spids, der har et lille hul, for at dække langs næseryggen og kindbenet. Ton ud med fingrene. Afslut med den spidse side for at dølje eventuelle mindre problemområder - under øjnene, ved næsen, bumser eller røde prikker. Påfør lidt og ton ud grundigt med fingrene.
Varenummer: 51710
- 2026-04-06
Dette er mit yndlingsprodukt, det giver virkelig god dækning og holder hele dagen.
- 2026-01-18
Dette er min go-to foundation! Fungerer både som base og concealer, og den dækker utrolig godt uden at sætte sig i linjer.
- 2025-12-22
Meget god dækkeevne, nem at påføre.
- 2024-03-23
Behagelig tekstureret tekstur.
- 2023-11-28
Dækker godt og holder hele dagen.
- 2021-11-29
Den bedste foundation + concealer jeg har prøvet. Udtørrer ikke huden. Dækker rigtig godt. Føles let på huden.
- 2019-12-18
Jeg har bumser og rødme, og denne foundation er af virkelig høj kvalitet og dækker godt, fordeler sig godt, og man behøver meget lidt produkt!!! Angående farverne, kan jeg sige, at 'linned'-nuancen var lidt for mørk. Ellers et perfekt produkt, der holder godt hele dagen.
- 2019-12-11
:+1:
- 2019-09-15
Fulddækkende foundation, som jeg elsker, har købt den flere gange. Den passer mig perfekt, da jeg har sensitiv hud :) Et minus er, at farveudvalget ikke er det bedste... Jeg er ret bleg, og deres lyseste foundation er desværre lidt for mørk til mig. Det kan være godt at vide for alle blege mennesker :)
- 2018-08-18
Den bedste foundation jeg har prøvet indtil videre. Den giver en medium dækning, hvilket jeg kan lide. Jeg bruger meget lidt af den, og den ser så naturlig ud!


