Biotherm Aquasource Hyalu Plump Gel er en frisk og fugtgivende dagcreme med geltekstur til normal/kombineret hud. Aquasource Hyalu Plump Gel gennemfugter huden øjeblikkeligt og i op til 48 timer takket være fugtgivende Hyaluronssyre af naturlig oprindelse, der hjælper med at sørge for, at huden holder på dens fugt. Dagcremen indeholder også Biotherm's unikke signaturingrediens, Life Plankton probiotiske fraktioner af naturlig oprindelse. Huden efterlades behagelig, beroliget, fyldig og genopfrisket. Aquasource Hyalu Plump Gel har en frisk duft og en let geltesktur der smelter hurtigt ind i huden. Cremen er af 96% naturlig oprindelse og skabt med respekt for havmiljøet. Produktets miljøbevidste emballage består af 100% genanvendt og genanvendeligt plastiklåg, 40% genanvendt og genanvendelig glaskrukke, samt en æske uden cellofan.
Varenummer: 96766
- 2026-08-08
Elsker denne, har købt den flere gange gennem årene. Absorberes hurtigt og føles ikke klistret på huden. Oplever god fugt.
- 2026-06-17
Produktet lever op til sine løfter. Perfekt til sommermånederne, hvor fugt er det, huden har brug for, uanset alder.
- 2026-05-18
Nem at påføre, absorberes hurtigt uden at tvære ud. Mild mod huden.
- 2026-05-01
Dette er det absolut bedste produkt til min hud. Min hud føles glat og blød hver gang jeg påfører det i ansigtet. Jeg bruger det både dag og nat.
- 2026-04-01
Vidunderlig super let formel og dejlig duft. Favorit🤩
- 2025-12-21
Brugt dette i mange år, altid tilfreds
- 2025-12-02
Meget god creme.
- 2025-10-09
Let creme, og du kan mærke fugtigheden
- 2025-09-28
Let og god for huden til både mænd og kvinder
- 2025-04-29
Et pålideligt produkt, som jeg bruger på min hud som det første om morgenen. Jeg kan mærke hvor fugtgivende den er. Derefter bruger jeg en plejende creme.











