bareMinerals Gen Nude Powder Blush That Peach Tho - 6 g
Denne talkfri pudderblush er skabt til at give kinderne en naturlig og sund glød med en cremet, vægtløs fornemmelse. Den opbyggelige formel smelter ubesværet ind i huden og efterlader en sofistikeret finish, der holder fra morgen til aften.
Hvordan ser den ud?
Nuancen 'That Peach Tho' giver en frisk ferskenfarvet varme, der øjeblikkeligt vækker ansigtet til live og komplementerer enhver hudtone. Formlen er beriget med lysreflekterende mineralperler, som skaber en smuk soft focus-effekt og visuelt udglatter hudens tekstur og porer. Den silkeagtige tekstur føles cremet ved påføring og efterlader en naturlig mat finish med en diskret, indre udstråling. Da pigmenteringen er let at kontrollere, kan du nemt opbygge intensiteten fra et transparent strejf til en mere markeret farve.
Passer til
Alle hudtyper · Sensitiv hud · Hverdag & fest · Naturlig glød
Hvad gør den unik?
- Talkfri mineralformel der lader huden ånde uden at udtørre
- Lysreflekterende mineralperler minimerer synligheden af ujævnheder og porer
- Vegansk og ren sammensætning uden parabener eller syntetisk duft
- Dermatologisk testet og hypoallergen formel, der er skånsom mod huden
Ofte stillede spørgsmål
Hvordan påfører jeg bedst bareMinerals Gen Nude Powder Blush?
Påfør blushen på kindæblerne med bløde, cirkulære bevægelser og ton den derefter ud langs kindbenene for et naturligt løft. For et ekstra dimensionelt look kan du med fordel kombinere den med en bronzer og highlighter.
Hvilken hudtype passer bareMinerals Gen Nude Powder Blush til?
Den rene og mineralbaserede formel er velegnet til alle hudtyper, herunder også den meget sensitive hud. Den lette tekstur lægger sig smukt på både tør og kombineret hud uden at fremhæve tørre partier eller tilstoppe porerne.
Varenummer: 50951
Kategorier:
- 2020-01-02
Farven er perfekt, den holder hele dagen.
- 2019-10-09
Jeg har sensitiv kombineret hud. Denne blush irriterer ikke, giver mig ikke hudorme, er nem at påføre, fremhæver ikke porer og holder hele dagen. Den er perfekt i mine øjne! Jeg har flere af farverne; kald min blush dog for den ferskenfarvede, du havde mig i merlot og beige i dagevis. De farver, jeg har, er alle matte og fungerer lige godt. (Jeg bruger Beige i dagevis som bronzer!) Selvom de er matte, ser de naturlige ud. De lader hudens naturlige glød skinne igennem og ser ikke støvede eller tørre ud. Jeg sætter pris på emballagens enkle design. De er stilfulde, man kan hurtigt se, hvilken farve det er (godt, hvis man har flere), og de er nemme at have med, fordi de ikke har et spejl (jeg rejser meget i forbindelse med arbejdet). Jeg synes, det er frygtelig unødvendigt at have et spejl i hver eneste pakke. ET lommespejl i min toilettaske er nok.
- 2018-10-10
en god blush der holder længe
- 2026-03-29
- 2026-03-07





