Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Giv din hud ny glød – op til 25% på K-beauty WEEKEND DEAL – 10% ekstra på din ordre med koden DEAL10 (Gælder ikke Outlet) Giv din hud ny glød – op til 25% på K-beauty WEEKEND DEAL – 10% ekstra på din ordre med koden DEAL10 (Gælder ikke Outlet)
Beautiful Price

KORRES KORRES Cashmere Kumquat EdT(50 ml)

263 kr
329 kr Vejl. pris
Køb nu!
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Duftbeskrivelse: blomster, orientalsk, træagtig

Sød og foryngende kumquat er dominerende i denne sofistikerede duft, der efterfølges af delikate noter af appelsinblomst og vanilje, sur-søde frugter, skarp citron og den jordagtige aura af cedertræ. Alle hælder mod den sensuelle følelse af luksuriøs kashmir.

Kashmir: Den delikate, varme og luksuriøse følelse af kashmir, som har været yndet siden så tidligt som i det tredje århundrede f.Kr., er synonymt med luksus og bringer en sensuel balance til denne blanding.

Kumquat: Et lysorange farvesymbol på velstand med en bitter sød aroma, der fremkalder positive følelser, der minder én om morgengryets første brise i Middelhavets blomstrende lunde.

Vanilje: Vaniljestangen er afledt af frøene fra tropiske, klatrende orkidé-lignende planter og menes at vække sanserne og fremkalde drømme om kærlighed. En sublim ingrediens med en karakteristisk sød og forførende aroma og et ældgammelt ry som et af naturens mest kraftfulde afrodisiaka.

Topnoter: kumquat, mandarin, appelsin

Mellemnoter: appelsinblomst, jasmin, mandel

Bundnoter: kashmir, cedertræ, vanilje

Indhold af 88 % naturlig oprindels

Læs mereLæs mindre
Størrelse: 50 ml
Information

Sprøjtes direkte på pulspunkter (hals, indvendigt i håndled og albuer) og lad tørre uden at gnide for at opnå maksimal varighed. Kun til udvortes brug.

Kun til udvortes brug.
Brug
ALCOHOL DENAT., AQUA/WATER/EAU, PARFUM/ FRAGRANCE, BENZYL SALICYLATE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, GERANIOL, LINALOOL. May contain traces of wheat /
Ingredienser
Artnr: B098270
Fra vores Magazine
Andre købte også
11% Rabat
Selling fast
Shiseido
196 kr Vejl. pris 340 kr
-49%
Selling fast
35 kr 69 kr (-49%)
21% Rabat
Selling fast
2 ml 1 ml
296 kr Vejl. pris 589 kr
Beautiful Price
Selling fast
15 ml 40 ml
Erborian
145 kr Vejl. pris 199 kr
-50%
Selling fast
24 kr 48 kr (-50%)
Selling fast
198 kr Vejl. pris 245 kr
Luk