Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80%
Beautiful Price

Jorgobé Jorgobé Vitamin C Serum (50 ml)

350 kr
350 kr Vejl. pris
Køb nu!
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Gave ved køb
Få Jorgobé Bestsellers når du køber for mindst 220 kroner fra Jorgobé! Værdi 110 kroner.

1 x Balancing Complex Moisturizer (10 ml)
1 x Niacinamide Serum (10 ml)

Behandl pigmentpletter og rynker med Jorgobé Vitamin C Serum - et ansigtsserum med 5 % C-vitamin. To typer af aktivt C-vitamin og fugtboostende hyaluronsyre stimulerer hudens kollagenproduktion og ensarter hudtonen for en velfugtet og mere fast hud. Aminosyrer hjælper med at genoprette hudens elasticitet og fasthed, hvilket gør fine linjer og rynker mindre fremtrædende. Panthenol har fugtgivende, fugtbindende og beroligende egenskaber - for en hud, der føles blød, glat og smidig. Serummet er perfekt til dig, der ønsker at mindske en ujævn hudtone, pigmenteringer og aldringstegn.

• Giver en mere ensartet hudtone med fornyet udstråling
• Fremmer en fastere hud med øget elasticitet
• Arbejder på pigmenteringer og aldringstegn
• Vegansk og fremstillet i Danmark

C-vitamin (3-0-ethyl ascorbinsyre) er en kraftfuld hudplejeingrediens, der lysner og ensarter hudtonen ved at hæmme melaninproduktionen og fremme kollagensyntesen. Pigmenteringer mindskes samtidigt med, at hudens fasthed og elasticitet forbedres, hvilket resulterer i en strålende teint og et forynget udseende.

Læs mereLæs mindre
Størrelse: 50 ml
Information

Tag en produktmængde svarende til størrelsen af en ært på dine fingerspidser. Dup nænsomt serummet på ansigt og hals, og massér det ind med opadgående og udadgående bevægelser, indtil det er absorberet af huden. Lad serummet virke i et par minutter, før du fortsætter med resten af din hudplejerutine. Anvend serummet både morgen og aften for at opnå de bedste resultater.

Jorgobé Operations APS, Rahbeks Allé 21, 1801 Frederiksberg C, Denmark, https://jorgobe.com/en-eu/pages/contact
Brug
Aqua, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Pentylene Glycol, Betaine, C15-19 Alkane, Squalane, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Sodium Gluconate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Collagen Amino Acids, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Haematococcus Pluvialis Extract, Jojoba Esters.
Ingredienser
Artnr: B094105
Fra vores Magazine
Andre købte også
Beautiful Price
Gave
184 kr Vejl. pris 200 kr
Beautiful Price
Selling fast
15 ml 30 ml
80 kr Vejl. pris 100 kr
-80%
Selling fast
55 kr 275 kr (-80%)
-80%
Selling fast
Re-Born Hairsolution
48 kr 240 kr (-80%)
-80%
Selling fast
Re-Born Hairsolution
62 kr 309 kr (-80%)
-80%
Selling fast
Re-Born Hairsolution
55 kr 275 kr (-80%)
Luk