Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
LAST CHANCE: 25% på din ordre med kode MOVE25 LAST CHANCE: 25% på din ordre med kode MOVE25 LAST CHANCE: 25% på din ordre med kode MOVE25 LAST CHANCE: 25% på din ordre med kode MOVE25
Beautiful Price

Ellis Brooklyn Ellis Brooklyn Vanilla Milk Eau De Parfum Mini (7,5 ml)

Køb nu!

MOVING DAYS
Vi flytter vores lager og tilbyder derfor 25 % rabat på hele din ordre. Brug koden MOVE25 i kassen. Kan ikke kombineres med andre rabatter, bonus eller midlertidige tilbud. Gælder kun til 19/1.

Fri fragt over 399 kr Lige nu længere leveringstid end normalt

Mærket "Beautiful Price" betyder, at du som kunde kan være sikker på at få en fair pris. Beautiful Price er nøje udvalgte produkter, som vi løbende sammenligner med autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde de mest attraktive priser.

Kan vanilje være både lækker og ophøjet? Kan en vaniljeduft være let sød og alligevel sofistikeret? Ind træder Ellis Brooklyns Bee Shapiro og den irske parfumeur Meabh McCurtin, to outsidere i parfumeverdenen, som har noget at sige om vanilje. Sammen har de skabt en vanilje, der er lige så æterisk, som den er vanedannende, med to typer vaniljeekstrakt, et strejf af blomster, sød kakaoskal, fyldig amyris og en vanedannende mælkeakkord. Mini replika-glasflasken i glas har en dab-åbning.

 * Topnote: Cremet mælkeakkord, frangipani, pæonrose

 * Hjertenote: Bourbon-vaniljestang, ekstrakt af vaniljestang fra Madagaskar, ekstrakt af genbrugte kakaoskaller.

 * Basenote: Benzinresinoid, amyris, sandeltræ, moskus

Læs mereLæs mindre
Duftfamilie: Krydrede dufte
Størrelse: 7,5 ml
Information
Brug
Alcohol Denat., Fragrance (Parfum), alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Hydroxycitronellal
Ingredienser
Artnr: B083553
Fra vores Magazine
Andre købte også
50 ml 10 ml
Ellis Brooklyn
322 kr
50ml 10ml
Ellis Brooklyn
322 kr
50 ml 10 ml
Ellis Brooklyn
322 kr
50 ml 10 ml
Ellis Brooklyn
270 kr
Ellis Brooklyn
Midlertidigt udsolgt
622 kr
10 ml 50 ml
Ellis Brooklyn
322 kr
Luk