Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80% LAGERRYDNING – Gør beautyfund med op til 80%
Beautiful Price

Compagnie de Provence Compagnie de Provence Extra Pur Liquid Soap Olive Wood (500ml)

148 kr
175 kr Vejl. pris
Køb nu!
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Denne ultrarige flydende sæbe er forsæbet i en kedel ved hjælp af en traditionel metode og er beriget med botaniske olier fra Provence af højeste kvalitet. Bois d'olivier: duften af træ, der er opvarmet af solen, forstærket af citrus- og kamfernoter, der giver et strejf af friskhed til denne dybt sensuelle duft. Denne sulfatfri sæbe, der er naturligt rig på glycerin og formuleret med kokosolie, producerer et fint, rigt skum og efterlader din hud utrolig blød, hver gang du bruger den.

Den kommer i en genopfyldelig glaspumpeflaske med et enkelt, stilfuldt design, som vil se godt ud i ethvert køkken eller badeværelse. Den er nem at bruge og skånsom mod huden, så den er perfekt til hverdagsbrug - og til hele familien!
Læs mereLæs mindre
Fordele: Rensende
Hudtype: Normal
Konsistens: Flydende
Størrelse: 500ml
Information

Kun til udvortes brug. Undgå kontakt med øjnene. I tilfælde af kontakt skylles grundigt med vand.

LA COMPAGNIE DE PROVENCE

·         Postal address : 900 RUE AMPERE – ZI LES MILLES – 13290 AIX-EN-PROVENCE - FRANCE

·         Electronic address mail : [email protected]

Brug
Noter at ingredienslisten kan have ændret sig. Ved allergi og/eller overfølsomhed, kontakt vores kundeservice inden køb. aqua (water), potassium cocoate, glycerin, parfum (fragrance), hydroxyethylcellulose, polyglyceryl-3 caprylate, tetrasodium glutamate diacetate, cocos nucifera (coconut) oil, potassium olivate, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, vitis vinifera (grape) seed oil, limonene, linalool, citral, eugenol, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, tocopherol, olea europaea (olive) fruit oil
Ingredienser
Artnr: B046708
Fra vores Magazine
Andre købte også
Kérastase
Midlertidigt udsolgt
342 kr
Lancôme
Midlertidigt udsolgt
541 kr Vejl. pris 588 kr
Beautiful Price
Kérastase
Midlertidigt udsolgt
309 kr Vejl. pris 346 kr
Beautiful Price
Kérastase
Midlertidigt udsolgt
362 kr Vejl. pris 460 kr
Beautiful Price
Gave
Redken
Midlertidigt udsolgt
170 kr Vejl. pris 224 kr
Biotherm
Midlertidigt udsolgt
215 kr Vejl. pris 217 kr
Luk