Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Giv dit hår den pleje, det fortjener – op til 25% Giv dit hår den pleje, det fortjener – op til 25% Giv dit hår den pleje, det fortjener – op til 25% Giv dit hår den pleje, det fortjener – op til 25%
Beautiful Price

Chloé Chloe Nomade Nuit d'Egypte EdP (30 ml)

Køb nu!
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Med en konstant længsel efter udsøgte oplevelser fejrer Maison de autentiske vidundere fra både nær og fjern. Nomade Nuit d'Egypte Women's Eau de Parfum begiver sig ud på et nyt eventyr ved at hylde Maison-grundlæggeren Gaby Aghions hjemland, Egypten, og at begive sig ud på sin jomfrurejse for at genoprette forbindelsen til sine rødder. Det var i parfumeriets ophavsland, Egypten, at den første parfume blev kendt af menneskeheden, og her blev – kyphi – skabt. I dag er Chloé en videreudvikling af dette dyrebare, alkymistiske håndværk med en ikonisk Eau de Parfum, der inviterer dens bærer til at strejfe endnu længere. Denne duft i Chloé-serien genbesøger den antikke kunst kyphi med en moderne, raffineret tilgang, og sender os på en fascinerende rejse fra det allerførste åndedrag. Kraftige toner af myrra dukker straks op og blander sig ubesværet med de krydrede dufte af kanel og ingefær, efterfulgt af honningfarvede nuancer af gyvelnektar og de suverænt runde, balsamiske og ravfarvede undertoner af cypriol-planten og opopanax-harpiks. I hjertet af denne Chloé Nomade Nuit D'Egypte Eau de Parfum til kvinder er den udsøgte kyphi accord parret med en overdådig appelsinblomst, der kommer fra selve hjertet af Egypten. Endelig fuldender et sanseligt strejf af varm vanilje grundnoten i denne smukke duft. Denne Eau de Parfum er formuleret med 90% naturlig duft. Den ikoniske flaske i denne Chloé-duftserie beklædes af en splinterny fletning bundet omkring de mystiske mørkeblå nuancer, den berømte ""egyptisk blå"" farve. Chloés engagement afspejles i emballagen, der anvender genbrugsmaterialer, som udgør 15 % genbrugsglas, der anvendes til flasken, og 40 % genbrugspap til den FSC-certificerede æske.

Læs mereLæs mindre
Størrelse: 30 ml
Information

Efter rens, tryk en lille mængde af The Treatment Lotion ind i huden. Derefter, tryk og massér forsigtigt en lille mængde af The Hydrating Infused Emulsion. Afslut med Crème de la Mer, varm den mellem fingertupperne indtil den er gennemsigtig, og tryk den forsigtigt ind i ansigt og hals, morgen og aften.

Coty Inc., 350 5th Avenue, 8th Floor, New York, NY 10118, USA, [email protected]
Brug
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, LINALOOL, LIMONENE, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN, CITRAL.
Ingredienser
Artnr: B089624
Fra vores Magazine
Andre købte også
-50%
Selling fast
34 kr 68 kr (-50%)
5 ml 3 ml
Sweed Beauty
312 kr Vejl. pris 369 kr
Selling fast
Brown Light Brown
RefectoCil
47 kr Vejl. pris 54 kr
Beautiful Price
Selling fast
Ny
(40 ml) (15 ml)
Erborian
Midlertidigt udsolgt
151 kr Vejl. pris 199 kr
Selling fast
176 kr Vejl. pris 235 kr
Beautiful Price
Selling fast
2 ml 1 ml
299 kr Vejl. pris 309 kr
Luk