Foregående
Næste
Hvad indebærer vejledende pris?
Med vejledende pris menes den anbefalede pris, som producenten angiver for produktet. Vores kampagner sættes i samarbejde med vores leverandører, hvilket betyder, at vi ved kampagner udgår fra den respektive leverandørs vejledende pris. I tilfælde af, at vores ordinær pris ikke er den samme som den vejledende pris, så viser vi også leverandørens anbefalede pris.
Tidigare lägsta pris
Great Deal

Mærket "Great Deal" betyder, at du som kunde kan være sikker på at få en fair pris. Great Deal er nøje udvalgte produkter, som vi løbende sammenligner med autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde de mest attraktive priser.

Favorit
Seneste favoritter
Du har ikke tilføjet nogle produkter som favorit endnu. Klik på hjertet på produktsiden, så samles dine favoritter her.
Kurv
Kurv (0)
Shop doft – nu op til 25 %
Great Deal

BABOR Moisturizing And Lipid Cream (50 ml)

513 kr
På lager
Fri fragt over 399 kr Autoriseret forhandler

Mærket "Great Deal" betyder, at du som kunde kan være sikker på at få en fair pris. Great Deal er nøje udvalgte produkter, som vi løbende sammenligner med autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde de mest attraktive priser.

Gave ved køb
Få Babor Ampoule Concentrates (3 x 2 ml) når du køber for mindst 445 kroner fra Babor! Værdi 165 kroner.
Gave ved køb
Få Babor Moisture Glow Cream (15 ml) når du køber for mindst 220 kroner fra Babor! Værdi 135 kroner.

Fugtgivende ansigtscreme til tør og dehydreret hud

Babor Moisturizing Cream er en fugtighedscreme baseret på en kombination af lav- og højmolekylær hyaluronsyre, der virker fugtgivende og fugtbindende. Rødalgeekstrakt fugter huden og stimulerer hudens naturlige produktion af ceramider for at sikre en velfungerende barriere og beskyttelse mod ydre stress. Forbedret med marine polysaccharider, der også styrker den beskyttende barriere og støtter hudens mikrobiom. Opgraderet med meadowfoamfrøolie, der tilfører næringsrige lipider til tør hud. Resultatet er en hydreret, blød og elastisk hud.

 * Fugtgivende ansigtscreme

 * Velegnet til meget tørre hudtyper

 * Baseret på lav- og højmolekylær hyaluronsyre

 * Indeholder rødalgeekstrakt

 * Beskytter huden mod ydre stress

 * Mæskefrøolie giver næringsrige lipider

Babor Skinovage

Alle produkter i Skinovage-serien er inspireret af autofagi - mekanismen for ""cellegenbrug"". Ekstrakt af schweizisk alpe-rose understøtter autofagy-princippet og hjælper huden med at hjælpe sig selv med at fjerne affaldsprodukter og beskytter mod oxidative skader, der ellers fremskynder hudens aldring - for en stærk, vital og sund hud

Læs mereLæs mindre
Produktserie: Babor Skinovage
Størrelse: 50 ml
Information
service@babor.de
Brug
AQUA/WATER/EAU, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SQUALANE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, CETYL PALMITATE, DECYL OLEATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, STEARYL STEARATE, MAGNESIUM STEARATE, MAGNESIUM SULFATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PANTHENOL, STEARALKONIUM HECTORITE, CERA CARNAUBA/COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA), WAX/CIRE DE CARNAUBA, TOCOPHERYL ACETATE, RHUS VERNICIFLUA PEEL WAX, SACCHARIDE, ISOMERATE, RHODODENDRON FERRUGINEUM EXTRACT, LITHOTHAMNION CALCAREUM EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, TOCOPHEROL, PROPYLENE CARBONATE, AMYLOPECTIN, FRAGRANCE (PARFUM), ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, LACTIC ACID, LINALOOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PANTOLACTONE, LIMONENE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID
Ingredienser
Artnr: B077248

Top picks for you

Great Deal
Gave
Selling fast
300ml 500ml
159 kr Vejl. pris 202 kr (-21%)
Great Deal
Gave
Selling fast
300ml 500ml
196 kr Vejl. pris 218 kr (-10%)
Gave
Gave
167 kr Vejl. pris 226 kr (-26%)
Mere fra BABOR
Til BABOR
Gave
415 kr Vejl. pris 494 kr (-16%)
Gave
497 kr Vejl. pris 500 kr
Gave
389 kr Vejl. pris 500 kr (-22%)
Gave
509 kr Vejl. pris 513 kr
Gave
Gave
Andre købte også
Gave
299 kr Vejl. pris 390 kr (-23%)
Gave
Gave
167 kr Vejl. pris 226 kr (-26%)
Last Chance
Gave
132 kr 177 kr (-25%)
Gave
Luk
>