Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Your skincare shelf, updated – op til 20% på hudpleje Your skincare shelf, updated – op til 20% på hudpleje Your skincare shelf, updated – op til 20% på hudpleje Your skincare shelf, updated – op til 20% på hudpleje
Beautiful Price

Essential Parfums Essential Parfums Mon Vetiver By Bruno Jovanovic EdP (10 ml)

Overvåg
Fri fragt over 399 kr

Hold øje med mærkningen "Beautiful Price". Det er nøje udvalgte produkter, som vi løbende prismatcher mod andre autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde dig som kunde en fair pris.

Mon Vetiver udstråler en moderne og karismatisk elegance, bygget op omkring den naturlige essens af Vetiver Haiti LMR, som er certificeret “For Life”. Det garanterer respekt for miljøet og producenterne, mindsker miljøpåvirkningen og forbedrer livet for vetiver-bønderne på Haiti. Duften får et frisk pust af en overraskende Gin-akkord med mexicansk lime og enebæressens, mens naturlig lavandin og gentian giver den en aromatisk og tekstureret personlighed. Den levende og passionerede duftudvikling fremhæver de mørke, træagtige facetter mellem kasjmirt træ og naturlig indonesisk patchouli.

Om Essential Parfums

Essential Parfums gør det fineste parfumeri tilgængelig for alle – uden alt det overflødige. De sætter duften og parfumørernes håndværk i centrum og skærer unødvendig emballage, marketing og mellemled væk, så man får exceptionelle, bæredygtige dufte til en fair pris. Med rødder i Frankrig giver de verdens bedste parfume-talenter frihed til at skabe unikke, personlige dufte, hvor parfumørerne træder frem som de sande kunstnere bag hver enkelt duft.

Bruno Jovanovic var stadig kun lille som en græshoppe, da han allerede hoppede over naboens hegn – præcis som han senere ville overvinde enhver forhindring – for at stjæle roser til sine egne blandinger. Uden at være det mindste prætentiøs ser Bruno Jovanovic sit fag som et kald, hvor hver kreation er både et kunstnerisk udtryk og en afspejling af hans egen følsomhed.

Regnet som en af sin generations mest talentfulde parfumører, tæller Bruno Jovanovics imponerende arbejde allerede klassikere for Hugo Boss, Coach, Paco Rabanne, Calvin Klein, Armani, Ralph Lauren og Frederic Malle.

Læs mereLæs mindre
Størrelse: 10 ml
Information

Spray på huden, helst på pulspunkter (håndled, langs halsen, bag ørerne).

ESSENTIAL PARFUMS, 199 Boulevard Saint Germain 75007 Paris, [email protected]
Brug
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LIMONENE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BHT, COUMARIN, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, BENZYL BENZOATE, EUGENOL, GERANIOL, ISOEUGENOL
Ingredienser
Artnr: B098807
Fra vores Magazine
Andre købte også
100 ml 10 ml
Essential Parfums
Midlertidigt udsolgt
175 kr Vejl. pris 190 kr
Selling fast
100 ml 50 ml
Goldfield & Banks
Midlertidigt udsolgt
935 kr
Selling fast
3 ml 5 ml
Sweed Beauty
339 kr Vejl. pris 369 kr
Beautiful Price
Selling fast
(40 ml) (15 ml)
Erborian
150 kr Vejl. pris 199 kr
Selling fast
299 kr Vejl. pris 449 kr
Beautiful Price
135 kr Vejl. pris 169 kr
Luk